Opowieści z gór 2014


To już IX edycja spotkań z podróżnikami OPOWIEŚCI Z GÓR !!!

Akademicki Klub Turystyczny SGGW zaprasza na IX edycję OPOWIEŚCI Z GÓR. Spotkania z podróżnikami odbędą się w dniach 11-12 marca 2014 roku.
OPOWIEŚCI Z GÓR zostały objęte honorowym patronatem przez Prorektora ds. Dydaktyki SGGW prof. dr. hab. Bogdana Klepackiego.
Naszymi gośćmi w tym roku będą:  LESZEK CICHY, TOMASZ MALANOWSKI, DARIUSZ ZAŁUSKI oraz ARKADIUSZ ZAJĄCZKOWSKI.

Naszymi partnerami są FUNDACJA WSPIERANIA ALPINIZMU POLSKIEGO im. JERZEGO KUKUCZKI oraz FUNDACJA HIMALAIZMU POLSKIEGI im. ANDRZEJA ZAWADY, a także Sklep Turystyczny EKSPEDYCYJNY.PL.

Tegoroczne OPOWIEŚCI Z GÓR odbywać się będą na Kampusie SGGW w budynku nr 23 w Auli IV. Start o 18:30.
Wstęp oczywiście wolny.

Podczas spotkań wśród publiczności rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez naszych partnerów.

Nasi goście:

Tomek Malanowski
i Leszek Cichy

11 marca 2014, wtorek

Darek Załuski i
Arkadiusz Zajączkowski

12 marca 2014, środa
(Więcej informacji o gościach i tematach ich wystąpień znajduje się w zakładce GOŚCIE.)

 

OPOWIEŚCI Z GÓR to cykl spotkań z podróżnikami organizowany przez Akademicki Klub Turystyczny Koło nr 16 PTTK przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od kilkunastu lat AKT organizuje spotkania z niebanalnymi i inspirującymi ludźmi, dla których wędrowanie nie jest pustym słowem. Ich pasja i determinacja w dążeniu do spełnienia swoich marzeń jest fascynująca, dlatego AKT stara się oddać im głos by swoją postawą pobudzali kolejne pokolenia marzycieli do realizacji swoich pasji.
Naszymi gośćmi byli m. in.:
 Anna Czerwińska – pierwsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi,
 Marcin Miotk - pierwszy Polak, który samotnie i bez dodatkowego tlenu zdobył Mount Everest,
 Wojciech Lewandowski – naukowiec i alpinista, który po 70 latach odkryłpolskie Andy, zdobywając m. in. Aconcaguę i Cerro de la Ramadę,
 Piotr Pustelnik – zdobywca 13 ośmiotysięczników, twórca projektu „Trzy Korony” – pomysłu na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi i Korony Himalajów,
 Piotr Morawski, który dokonał pierwszego zimowego wejścia na Shisha Pagmę, zdobywca m. in. Broad Peak, Annapurny i Cho Oyu, a także
 Jerzy Natkański – jeden z „ojców-założycieli” AKT.

OPOWIEŚCI Z GÓR cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród słuchaczy, ale również patronów medialnych i sponsorów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym mini-festiwalu podróży w góry wysokie i te niższe!
Kontakt mailowy: aktozg2014@gmail.com